С елекционерът на Република Корея Хон Мюн-бо подаде оставка след провала на световното първенство, където тимът отпадна още в групата.
„Днес се оттеглям като старши треньор на националния отбор. Бих искал да се извиня на нашите фенове, които обичат корейския футбол и подкрепят националния отбор. Не постигнахме резултатите, на които се надяваха нашите фенове, и цялата отговорност е моя“, заяви той.
По-рано днес президентът на Република Корея Ли Дже Мьонг по-рано днес излезе с дълго изявление, в което критикува треньора и призова за разследване.
Южна Корея остана на последно място в група с Мексико, Южна Африка и Чехия, като записа само една победа – с 2:1 срещу Чехия.



















