0

С елтик спечели по категоричен начин първото за сезона издание на хайлендърското дерби с Глазгоу Рейнджърс, известно като „Старата фирма”.

„Детелините”, които защитават титлата си от миналата година, разкостиха вечния си съперник с 3:0 и постигнаха 4-тата си победа от началото на кампания във Висшата лига на Шотландия, оглавявайки класирането с 12 точки. Със същия актив е и Абърдийн, чийто вратар е българският национал Димитър Митов.

Така Селтик вече 6 поредни сблъсъка с Рейнджърс няма загуба. Головете за тима на мениджъра Брендън Роджърс вкараха японците Дайзен Маеда и Кього Фурухаши -съответно в 17-ата и 40-ата минута, и Конър Макгрегър, който в 75-ата минута оформи крайния резултат и ознаменува своето дерби №40 в кариерата. Друг любимец на домакините - Джеймс Форест, пък изигра 500-тня си мач в професионалния футбол.

За Рейнджърс това бе 5-а поредна загуба на „Селтик Парк”.