0

Л ас Палмас шокира Атлетико Мадрид в първия мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Тимът от Канарските острови удари трупата на Чоло Симеоне с 2:1 на „Естадио Гран Канария“. „Лос амарийос“ са девети във временното класиране със 17 точки, докато „дюшекчиите“ са трети с 25, на 3 зад Реал Мадрид и Жирона.

Това сложи край на серията от шест поредни победи в първенството на момчетата на Диего Симеоне, които можеха да се изкачат на първото място при победа.

Лас Палмас откри в 51-вата минута. Тогава Кириан нанесе прецизен удар по земя към десния ъгъл от границата на наказателното поле и разпечата вратата на Ян Облак. Четвърт час преди края на редовното време Лас Палмас отбеляза и втори гол, след като Мунир Ел Хадади комбинира в наказателното поле с Бенито Рамирес, който покачи на 2:0.

В 83-ата минута Атлетико Мадрид върна едно попадение, след като Родриго Рикелме центрира отлично отдясно, Алваро Мората успя да засече от близка дистанция и мрежата на Лас Палмас, оформяйки крайното 2:1.