0

У улвърхемптън поднесе изненадата на старта на новата година и победи с минималното 1:0 Манчестър Юнайтед като гост в мач от 21-ия кръг на Премиър лийг.

Единственото попадение за играчите на Бруно Лаже бе дело на Жоао Моутиньо в 82-ата минута.

Мениджърът на домакините бе заложил от първата минута на Фил Джоунс, който не бе играл с екипа на тима от 707 дни или от 26 януари 2020 година. Бруно Фернандеш пък бе оставен на скамейката за сметка на Джейдън Санчо и Мейсън Грийнууд, които трябваше да подпомагат в атака ветераните Единсон Кавани и Кристиано Роналдо, който тази вечер носеше капитанската лента на тима.

Това бе историческа победа за "вълците", които не бяха печелили на "Олд Трафорд" в шампионатен мач от 40 години.
С това равенство Манчестър Юнайтед зае 7-ото място в класирането с 31 точки, а Уулвърхемптън е 8-и с 28.