0

Л идерът в Серия А Наполи отпадна от турнира за Купата на Италия. Тимът на Лучано Спалети, който прави исторически сезон в първенството, завърши 2:2 с Кремонезе у дома и падна с 4:5 при дузпите. Наполи бе без част от звездите си срещу последния в класирането. Шарл Пикел изведе Кремонезе напред, но Жуан Жезус и Джовани Симеоне обърнаха резултата за Наполи. Феликс Афена-Гиян вкара изравнителния гол.

В продълженията Кремонезе остана с 10 души, след като Леандро Серникола бе изгонен в 100-ата минута за втори жълт картон. Тимът обаче удържа Наполи и стигна до дузпи. При тях и петимата изпълнители на Кремонезе бяха точни, а за Наполи Станислав Лоботка изпусна четвъртата.

Наполи е на върха в Серия А с 47 точки и води с 9 пред Милан, а в последния кръг смачка с 5:1 третия Ювентус като домакин. Кремонезе няма победа в Серия А през този сезон и е на последно място със 7 точки.