0

Ю вентус и Лацио допуснаха сериозни издънки в съботните мачове от италианската Серия А. "Старата госпожа" падна изненадващо от Сасуоло с 2:4 като гост, докато Лацио стигна само до 1:1 срещу Монца у дома на "Олимпико".

Арман Лориенте изведе Сасуоло напред в резултатав 12-ата минута, а девет минути по-късно резултатът бе изравнен след автогол на Матиас Виня. До края на първото полувреме Сасуоло отново излезе напред след гол Доменико Берарди. Федерико Киеза изравни за Юве в 78-ата минута, но Андреа Пинамонти вкара победния гол в 82-рата минута. След този успех Сасуоло прекъсна негативната си серия и събра актив от 6 точки, заемайки 11-о място в Серия А. Ювентус пък остава на 4-а позиция с 10 пункта в актива си.

Лацио записа поредния си колеблив мач от началото на сезона, след като не успя да победи Монца като домакин на "Олимпико". Срещата завърши 1:1. Чиро Имобиле изведе римските "орли" напред в резултата, но Роберто Галярдини донесе точката на "бяло-червените". Лацио се намира едва на 15-ата позиция в Серия А с едва четири точки, докато Монца има една повече и е 13-ти.