0

Б олоня се наложи с 2:0 пред собствена публика срещу Рома в среща от 16-ия кръг от Серия А.

Това бе лекция от ученика за учителя – 41-годишният треньор на домакините Тиаго Мота надви своя бивш наставник от Интер Жозе Моуриньо, с когото извоюваха знаменития требъл от титли през сезон 2009/2010. Двамата си направиха снимка преди мача - прегърнати и широко усмихнати.

Друго бе настроението, изписано на лицата им след победата на Болоня - Специалния бе мрачен и неприветлив.

С петата си поредна победа "червено-сините" се изкачиха до четвъртото място с 28 точки, докато столичани са на седма позиция с 25.
Домакините поведоха в резултата в резултата в 37-ата минута след гол на Николас Моро, разписал се след асистенция на Дан Ндойе.
Четири минути след почивката Расмус Кристенсен се вкара автогол в опит да изчисти центриране в наказателното поле на "вълците".