0

М анчестър Сити запази стопроцентовия си актив във Висшата английска лига. Въпреки, че почти цяло полувреме играха с човек по-малко, шампионите победиха с 2:0 у дома Нотингам Форест в шестия кръг и имат 18 точки на първото място във временното класиране.

Фил Фоудън даде аванс за Сити в седмата минута с точен удар, който не остави шансове за вратаря Мат Търнър.

В 14-ата минута Ерлинг Халанд вкара втория гол, оказал се последен в мача.

Минута след началото на втората част Родри от домакините беше отстранен с червен картон заради груба проява.

До края воденият от Пеп Гуардиола състав се справи с опасностите в наказателното си поле и запази солидния си аванс.

Нотингам е на десета позиция със 7 точки, докато Сити постигна 13-ти пореден успех у дома.

В друга среща от кръга Кристъл Палас и Фулъм завършиха наравно 0:0 в лондонското дерби от съботната програма на шестия кръг във Висшата лига.

Лутън спечели първа точка в елита след 1:1 пред собствена публика срещу Уулвърхямптън.
По-късно тази вечер Бърнли приема Манчестър Юнайтед, докато Брентфорд е домакин на Евертън. В неделя Арсенал се изправя срещу Тотнъм.