0

Л идерът в Бундеслигата Байер Леверкузен помете 3:0 Айнтрахт Франкфурт и продължи серията си от 24 мача без загуба в първенството. Тя включва 12 мача от този сезон и 12 от миналия.

Нигерийската голова машина на „аспирините“ Виктор Бонифейс откри резултата в 15-ата минута, което е и негово 15-о попадение във всички турнири, от които 9 в Бундеслигата.

Бонифейс подаде както за второто попадение на Джереми Фримпонг, така и за третото, дело на Флориан Вирц в 57-ата минута.

Отборът на испанския треньор Шаби Алонсо е начело в класирането с 39 точки от 15 мача.

Втори с 4 по-малко и мач по-малко е шампионът Байерн, който удари с 3:0 вкъщи Щутгарт.

По този начин играчите на треньора Томас Тухел се върнаха към победите и в първенството, след като миналата седмица бяха съсипани с 1:5 от Айнтрахт.

Само след една минута игра Хари Кейн откри резултата. Гостите от Щутгарт загубиха топката в своето поле, а Кейн се разписа след асистенция на Лерой Сане.

До края на първото полувреме още два гола на баварците бяха отменени с помощта на системата ВАР заради засади. Първият в 25-ата минута на корейския защитник Ким Мин-дже, а малко преди края на първата част и вторият, този път на Томас Мюлер.
Но 2:0 стана в 10-ата минута на втората част, когато отново Хари Кейн засече центриране от свободен удар на Александър Павлович.

Кореецът Ким Мин-дже вкара за 3:0 в 63-ата, като за него това беше първо попадение за него в първенството.

„Швабите“ така и не се противопоставиха за цял мач. Чак в 80-ата минута те отправиха първия си точен удар чрез резервата Джейми Левелинг, но шутът бе спасен от Нойер.