0

П СВ Айндховен стана шампион на Нидерландия. В среща от 32-ия кръг ПСВ се наложи 4:2 на своя "Филипс Парк" в зрелище с  гонитба в резултата и автоголове срещу Спарта Ротердам и е недостижим на върха с 87 точки само три кръга преди края на кампанията.

Фейенорд, който се намира на втора позиция, е с пасив от 12 точки и с един изигран мач по-малко.

Метиньо даде изненадващ аванс за гостите в осмата минута, но автогол на Саид Бакари десет минути след това възстанови равенството.

Йохан Бакайоко изведе ПСВ напред в 26-ата минута, а Оливие Боскали имаше лош късмет и също си отбеляза автогол три минути по-късно, за да направи резултата 2:2.

ПСВ пак поведе – в 67-ата мин. Боскали вкара в правилната врата, а Джордан Тезе оформи крайното 4:2 точно 12 минути преди края на редовното време на двубоя.

ПСВ спечели титлата за 25-ти път в своята клубна история. Шампионското отличие е първо за Айндховен от 2018 година.