0

А нглийският шампион Манчестър Сити пропиля два гола аванс в домакинството си на Кристъл Палас и срещата от 17-ия кръг на Висшата лига на стадион „Етихад“ завърши наравно 2:2.

Нищо не предвещаваше такъв развой, след като Джак Грийлиш откри в 24-ата, а Рико Люис удвои в 54-ата минута, за да може "гражданите" да вземат комфортен аванс. Жан-Филип Матета обаче върна един гол в 76-ата, а голямата драма дойде в петата минута от добавеното време, когато точката за гостите донесе Майкъл Олисе след точно изпълнена дузпа.

След равенството шампионите имат 34 точки, изоставайки на три от лидера Ливърпул, който е с мач по-малко. Кристъл Палас е 15-и с актив от 17 точки.

Челси успя да се върне на победния път след две поредни загуби. Две попадения през второто полувреме на Коул Памър и Никълъс Джаксън донесоха успеха над Шефийлд Юнайтед. „Сините“ от Лондон продължават с лъкатушещия си сезон във Висшата лига, но в съботния следобед на 17-ия кръг поразиха „остриетата“ в своето домакинство.

Успехът прати хората на Маурисио Почетино до 10-ото място и те вече са с 22 точки, докато Шефийлд Юнайтед остава последен със скромния актив от осем точки.

В третия мач, игран по същото време, Нюкасъл се наложи над Фулъм с 3:0 на „Сейнт Джеймсис Парк“. „Котиджърс“ останаха с човек по-малко на терена още в 22-рата минута, когато Раул Хименес получи директен червен картон. Люис Майли даде аванс на „свраките“ в 57-ата минута, а Мигел Алмирон и Дан Бърн вкараха другите два гола за домакините.

След прекъсната серията от две последователни победи с по 5:0 на Фулъм, Нюкасъл вече има актив от 29 точки, като изпревари Манчестър Юнайтед и зае 6-о място във временното класиране във Висшата лига, докато „котиджърс“ са на 11-а позиция с 21 точки.