0

Манчестър Юнайтед се завърна към първенството на Англия с убедителна победа с 3:0 над намиращия се на предпоследното 19-о място Нотингам Форест. С победата тимът на мениджъра Ерик тен Хаг събира 29 точки на 5-ото място и се доближи само на 1 от Тотнъм, който два дни по-рано завърши 2:2 при визитата си на Брентфорд. Нотингам остава 19-и с 13 точки.

Английският национал Маркъс Рашфорд даде аванс в 19-ата минута след подаване от ъглов удар, а три минути по-късно Антони Марсиал удвои аванса на "Червените дяволи". За Рашфорд това бе 10-о попадение през сезона във всички турнири.

Гостите от Нотингам се зарадваха напразно на попадение на Уили Боли след свободен удар, тъй като то беше отменено заради засада.Това бе една от малкото ситуации за тях, другата беше в 32-ата минута, когато Райън Йейтс стреля много силно от далечно разстояние. Вратарят Давид Де Хеа сякаш беше изненадан, но успя да извади топката с голяма доза късмет.

Десет минути след началото на второто полувреме домакините можеха да стигнат до трети гол, но вратарят Уейн Хенеси спаси удара на Антони. Бруно Фернандеш отне топката пред наказателното поле, подаде на Марсиал, за да се стигне до шута на Антони.

След това Хенеси спаси още два пъти вратата си от трето попадение, като най-напред Гарначо от трудна позиция не успя да вкара, а после и Рашфорд се размина с гола. Логичното се случи с третото попадение в 87-ата минута, дело на бразилеца Фред.