0

К апитанът на националния отбор и 4-кратен футболист №1 на България Кирил Десподов, който стяга сватба, а избраницата му май е щерката на млекар №1 у нас Димитър Зоров, може да бъде атакуван с оферти и от състудентки в НСА.

27-годишният (все още) кресненски ерген, който стана шампион с гръцкия ПАОК, подаде документи в Ректората на спортната академия и ще учи за треньор.

Сред елитните атлети, които избраха да продължат образованието си в НСА, са Петър Мицин - световен и европейски шампион по плуване за юноши и младежи, който е и първият български рекордьор на планетата, спечелил квоти за предстоящите олимпийски игри в Париж, както и Божидар Саръбоюков – доказан талант в лекоатлетическите скокове, медалист от световно и европейско първенство за юноши и от континенталният шампионат в зала за мъже.

Приемът за бакалавърските специалности на НСА продължава до 3 юли, а седмица по-късно - на 10 юли ще бъде обявено първото класиране.