0

К апитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов изигра 81 минути на високо ниво за равенството на ПАОК 2:2 на свой терен срещу шотландския Абърдийн. Гръцкият отбор събра 10 точки и остава начело в класирането на група G и се класира за елиминациите през пролетта предсрочно.

Домакините от Солун имаха надмощие през по-голямата част от мача, но не успяха да стигнат до успеха, а вместо това бяха наказани при единствените две атаки на шотландския отбор.

Дюк откри за гостите за Абърдийн в 14-ата минута, но в 23-ата бразилецът Тайсон възстанови равенството след асистенция на Кирил Десподов. Изобщо Десподов блесна не само с центрирането си за 1:1, но и подаде още поне три добри топки, които неговите съотборници пропуснаха. Малко преди да бъде заменен, той също можеше да опита късмета си да вкара, но си попречиха с Магомед Одзоев.

След почивката ПАОК отново натисна и стигна до пълен обрат, като този път Мбвана Самата се разписа за 2:1, използвайки хитрото подаване на Трост-Еконг. Но радостта на гърците беше кратка, тъй като три минути по-късно Джейми Макграт изравни, наказвайки нова грешка на отбраната. Кирил Десподов пък беше заменен в 81-ата минута от сръбското крило Андрия Живкович.

В другата среща от групата Айнтрахт стигна до успеха с 1:0 в Хелзинки с попадението на Фарес Шаиби половин час след началото на второто полувреме.

Астън Вила (Англия) - АЗ Алкмаар (Нидерландия) по-късно днес

Класиране: Легия Варшава - 9, Астън Вила - 6 (3), Зрински (4 мача) - 3, АЗ Алкмаар - 3

Лудогорец (Разград, България) - Фенербахче (Турция) по-късно днес

Класиране: Фенербахче - 9 (3 мача), Нордселанд - 7 (4), Лудогорец - 3 (3), Спартак Търнава - 1 (4)