0

М анчестър Сити разгроми Бърнли у дома с 6:0 в първи двубой от четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия.

4 дни след петте си гола в ШЛ срещу РБ Лайпциг с хеттрик срещу Бърнли се отличи Ерлинг Халанд, който отново има основна заслуга за успеха на "небесносините", които са шесткратни носители на трофея.

Норвежкият нападател откри головата сметка за Сити в 32-ата минута. По-малко от 180 секунди след това Халанд удвои преднината за домакините, които имаха пълен контрол в двубоя срещу местния си съперник.

Ерлинг Халанд, който вече има общо 42 гола във всички турнири през кампанията, оформи хеттрика си в 59-ата минута след добавка.

Пет минути по-късно Хулиан Алварес покачи на 4:0 след асистенция на Кевин де Бройне, а Холанд беше заменен, получавайки почивка.

20-годишният Коул Палмър, сменил Халанд в 63-ата мин., направи 5:0 в 68-ата минута, а четвърт час преди изтичане на редовното време аржентинецът Алварес се разписа за втори път за крайното 6:0.

По-рано през седмицата Манчестър Сити се наложи със 7:0 у дома срещу РБ Лайпциг в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига, а Ерлинг Халанд реализира пет попадения.

В неделя Манчестър Юнайтед приема Фулъм в другия най-интересен четвъртфинал от най-стария футболен турнир в света.