0

М анчестър Сити добави към златния си хеттрик за годината и купата от Световното клубно първенство. На финала в Джеда, Саудитска Арабия, „гражданите“ нямаха никакви проблеми и победи шампиона на Южна Америка Флуминензе с 4:0.

Хулиан Алварес откри резултата 40 секунди след началото на срещата. Удар на Фил Фоудън доведе до втория гол. При него топката се отклони в Нино и попадението бе записано като автогол на бразилеца.
Фоудън стигна до своя гол в 72-ата минута, а Алварес се разписа за втори път в мача две минути преди края на редовното време.

През 2023 година отборът на Пеп Гуардиола триумфира в Шампионската лига, Висшата лига, ФА Къп, Суперкупата на Европа и сега на Световното клубно първенство. "Гражданите" станаха четвъртият английски отбор, който спечели турнира на континенталните клубни шампиони. За бразилските тимове това е шесто поражение на финал. Флуминензе и Ман Сити за първи път участваха в надпреварата.