0

Боливия победи Чили с 2:1, с което спечели първа победа като гост в квалификациите за Мондиал 2026. Това се случи за първи път от повече от три десетилетия, но въпреки това мачът ще се започни с нещо друго. Едуардо Варгас от Чили изравни резултата в 41-ата минута, но го направи, след като вратарят на Боливия Карлос Мапе се контузи и остави топката, като даде знак с ръка, че не може да продължи мача. Варгас я открадна и на празна врата я вкара в мрежата, след което се зарадва на гола.

Това обаче доведе до напрежение, след като боливийските футболисти поискаха обяснение от чилиеца за действията му. Първоначално се смяташе, че вратарят симулира, но скоро след това той бе заменен. Пет минути по-късно обаче Боливия отбеляза гол чрез Микелито, който се оказа и победен.