0

С аудитска Арабия победи с 2:1 Оман в дербито на Персийския залив за Купата на Азия, превърнато във фарс и драма от съдиите – тези на терена и колегите им в залата за видеоповторения VAR.

Оман поведе с гол на Салаах Ал-Яхаей от дузпа в 14-ата мин.

В 78-ата мин. Гарийб, съотборник на Кристиано Роналдо в Ал Насър, направи 1:1 с великолепен гол.

Но никой си нямаше представа каква лудост предстои заради австралийския рефер Шон Евънс Робърт и ВАР-асистента му.

В 6-ата минута от добавеното време Али Албулайхи мушна с глава 2:1 за Саудитска Арабия след отклонена топка при корнер и трибуните полудяха от кеф.

Но радостта им секна след като тъчреферът вдигна флага за офсайд, какъвто нямаше - тв повторенията показваха напълно легално попадение.

Дойде ред на гурутата от VAR, заради чието туткане и нерешителност мнозина от феновете изпаднаха в прединфарктно състояние, докато чакат крайното решение - победа или равен.

Това продължи до стотната минута, когато главният съдия получи нужната информация от колегите си. И настъпи кулминацията – австралиецът сякаш отмени гола, феновете на Оман започнаха да празнуват, отборът им изпълни удар от вратата, а Евънс, смеейки се, спря играта и най-сетне присъди гола: 2:1 за Саудитска Арабия на Манчини.

Сега вече дойде финалната радост на победителите, които изненадаха с празнично надуване на зелен балон при флагчето на корнера, откъдето дойде центрирането за победното попадение.