0

Г ол на якия Амаду Онана шест минути преди края донесе точката на Евертън за крайното 1:1 у дома с Кристъл Палас в последната среща от 25-ия кръг на Премиършип.

Равенството измъкна oт последните три места на изпадането поне за момента затиснатия от всякакви проблеми  Евертън.

Новият мениджър на орлите от Лондон Оливер Глазнер, познат с успешната си работа в Айнтрахт (Франкфурт), изгледа срещата от трибуните.

Неостаряващият ганаец Джордан Айю даде преднина на Кристъл Палас в 66-ата минута, само няколко часа след уволнението на Рой Ходжсън от треньорския пост.

Но в 84-ата минута след центриране от ъглов удар „карамелите“ от Ливърпул стигнаха до точката с удара на двуметровия белгийски национал Онана, който е роден в Дакар, Сенегал.

Хората на Шон Дайш имат 20 точки, но изпреварват Лутън Таун по голова разлика и се придвижват на 17-ата позиция.

В 66-ата мин. Аю бе изведен на голова позиция от Матета и изведе лондончани напред.

Водени от помощник-треньора Пади Маккарти гостите имаха сериозно надмощие в следващите 15-20 минути, но накрая Евертън натисна, пренесе играта пред вратата на Сам Джонстън и стигна до равенството.

Футболистите на Евертън не мислят какъв ще бъде резултата от обжалването на отнетите 10 точки, който ще стане ясен тази седмица, а са фокусирани върху представянето си на терена и се надяват да се измъкнат от ниските етажи в класирането. Това заяви защитникът Джеймс Тарковски след мача с Кристъл Палас, завършил 1:1 снощи.

Евертън беше санкциониран през ноември заради финансови неуредици, установени през сезон 2020-21, като мърсисайдският клуб обжалва наказанието с писмо, подадено през декември 2023-а. Но веднага след наказанието Евертън записа четири поредни победи , подобри рязко класирането си, но серия от осем мача без успех ги върна отново на дъното.

Ако точките бъдат върнати, то "карамелите" ще се изкачат до 12-ото място.

Запитан дали в съблекалнята се е говорило за перспективата за връщане на точките на клуба, Тарковски каза пред Sky Sports: "Не мисля, че някой мисли сега. Не се и опитваме да изпреварим събитията. Никой не знае какво ще стане и тъй като не можем да гарантираме, че това ще се случи, просто сме фокусирани върху представянето си на терена.

Ще се стараем да печелим максимално на терена от тук нататък, а дали ще ни ги върнат и 10-те отнети, времето ще покаже".

В трудна серия сме, това е ясно. Сега отиваме като гости на сериозния тим на Брайтън. Но ако ни върнат отнетите точки, ние ще бъдем извън опасната зона и в по-солидна позиция. Но в момента е това – фокусираме се върху гостуването в Брайтън с актива, който имаме, завърши Тарковски.