0

С лед 6:0 над Уест Хем на чужд терен, Арсенал постигна поредната си убедителна победа във Висшата лига на Англия 5:0 в Бърнли.

Английският национал Букайо Сака отбеляза два гола за "артилеристите", по един добавиха Мартин Йодегор, Леандро Тросар и Кай Хаверц.

В ранния съботен мач лидерът Ливърпул спука от бой  Брентфорд с 4:1 като гост.

В 35-ата минута Дарвин Нунес копна хитро топката над вратаря на домакините Марк Флекен за 0:1 след асистенция на Диого Жота.

В 55-ата минута Ливърпул направи страхотна колективна атака, при която завърналият се след контузия Мохамед Салах изведе на изгодна позиция Мак Алистър и последният шибна 0:2 с плътен удар в левия ъгъл.

След близо 70 минути игра и Салах се разписа като направи солова акция и стреля безпощадно в десния ъгър на вратата на Брентфорд.

Пет минути по-късно Айвън Тони вкара почетно за домакините с добавка след спасения шут на Серхио Регилон.
Коди Гакпо забоде гола за крайното 4:1 за Ливърпул малко преди края на мача.

Астън Вила взе три точки с 2:1 над Фулъм в Лондон. Оли Уоткинс вкара и двата гола за тима от Бирмингам, а Родриго Мунис успя да върне само едно попадение за Фулъм.

И за двата тима бяха отменени по едно попадение заради намесата на ВАР, като за домакините вкара Тим Рийм, а Алекс Морено не успя да се разпише за Вила.

Тотнъм загуби от Улвърхемптън у дома с 1:2. Жоао Гомеш изведе "вълците" напред, Деян Кулушевски успя да изравни за "шпорите" веднага след подновяването на играта във втората част.

Отново Гомеш даде преднина на Улвърхемптън, която тимът запази до края.
Борнмът продължи да се отдалечава от зоната на изпадащите, като завърши 2:2 при гостуването си на Нюкасъл. Тимът два пъти излиза напред в резултата с голове на Доминик Соланке и Антоан Семеньо, но "свраките" все пак избегнаха поражението у дома с попадения на Антъни Гордън от дузпа и Мат Ричи в добавеното време на мача.