0

О тборът на Реджина загуби предварителния плейоф за влизане в Серия А на италианския футбол, след като отстъпи с 0:1 пред Зюдтирол. След тотално надмощие на Реджина в целия мач и геройски прояви на вратаря на домакините Полуци.

Единственият гол в двубоя отбеляза Даниеле Казираги в 89-ата минута след щастлив рикошет от Лаяконо.

Чак тогава (в 90-ата минута) треньорът на Реджина - легендарният нападател Пипо Индзаги, се сети да пусне в игра българския си таран Андрей Гълъбинов, който изгледа дотогава мача от резервната скамейка.

Зюдтирол сега се изправя на полуфинала в плейофите срещу Бари, първият мач е в понеделник.

В другия плейоф тимът на Венеция, където играе Петко Христов, ще се изправи тази вечер срещу Каляри, воден от Клаудио Раниери.