0

Р еал Мадрид и Елче завършиха 2:2 в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Лукас Бойе (42) и Пере Мия (76) вкараха головете за гостите, но с две попадения в последните 10 минути "кралския" клуб се спаси от първа загуба у дома този сезон. Лука Модрич (82-дузпа) и Едер Милитао (90+2) се разписаха в мач, в който Реал отправи над 20 удара, но късметът определено не бе на тяхна страна. През първата част Карим Бензема изпусна дузпа, а след почивката реферът отмени 11-метров наказателен удар в полза на тима на Анчелоти. Елче пък пропусна да запише първа победа в историята си над Реал Мадрид.

Само преди няколко дни двата тима изиграха друг драматичен мач, в който Реал спечели след продължения за Купата на краля.

Преди срещата двата отбора и зрителите отдадоха почит на една от най-големите легенди на Реал Мадрид - Франсиско Хенто. Той почина през седмицата на 88-годишна възраст и остава в историята като единственият футболист с 6 купи на европейските шампиони.