0

Н отингам Форест отстрани миналогодишния носител на Купата на Англия – Лестър, след победа с 4:1 на "Сити Граунд". В предишния кръг тимът изхвърли и Арсенал от турнира. На 1/8-финалите Нотингам ще е домакин на Хъдърсфийлд.
Нотингам, който заема осмо място в Чемпиъншип, на практика реши мача с три гола в първия половин час. Филип Зинкернагел (23), Бренън Джонсън (24) и  Джо Уорал (32) отбелязаха попаденията. Пет минути преди почивката Келечи Ихеаначо върна надеждите на "лисиците", но Джед Спенс направи 4:1 в 61-ата минута и отчая гостите.

20-годишният уелски национал Бренън Джонсън, който има осем попадения от началото на сезона, е смятан за един от най-големите таланти в Чемпиъншип и през януари Нотингам отказа 18 милиона лири за него от Брентфорд.