0

Б етис победи Реал Сосиедад с два късни гола в среща  от 12-ия кръг на Примера дивисион и го задмина в класирането. Крайното 2:0 увеличи актива на зелените на 23 точки, с които заемат 4-о място и имат 1 повече от съперника си.

На върха е Реал Мадрид с 32, пред Барселона с 31, а 3-ият Атлетико Мадрид също има 23.

Гостите през по-голямата част от мача заложиха на здрава защита, наситена средна линия и много енергия да неутрализират атаките на домакините от Сан Себастиян. И в голяма степен се получи, тъй като Реал Сосиедад създаде реално три добри положения, които бяха пропуснати.

Хуан Крус откри резултата в 86-ата минута след подаване на Алекс Морено, когато всички очакваха, че срещата отива към равенство. И буквално в последната минута на добавеното време Борха Иглесиас удвои с удар от 6-7 метра, отново след асистенция на Морено.

Така Бетис постигна втора поредна победа, след като в четвъртък надделя и над Лудогорец в Разград в среща от турнира Лига Европа.