0

С голове на Пауло Дибала и Тами Ейбрахам Рома победи като гост Емполи с 2:1 в среща от шестия кръг на футболното първенство на Италия.

Двата отбора уцелиха греди няколко пъти, гостите пропуснаха дузпа, а играч на Емполи беше изгонен в края. Така възпитаниците на Жозе Моуриньо прекъснаха серия от две поредни поражение след 0:4 от Удинезе и с 1:2 от българския шампион Лудогорец в Лига Европа.

Дибала откри резултата с удар от далечна дистанция в 17-ата минута, което е шестото му попадение в Серия А този сезон.

Емполи отбеляза изравнителен гол чрез халфа Филипо Бандинели, който се разписа с глава в 43-ата минута след центриране на Петър Стоянович.

Тами Ейбрахам донесе победата на Рома в 71-та минута с удар от воле, след като се възползва от подаване на Дибала в наказателното поле.

В 80-ата минута Лоренцо Пелегрини пропусна дузпа за "вълците", след като топката срещна гредата.

В 85-ата Жан-Даниел Акпа-Акпро от Емполи уцели гредата, а секунди по-късно получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Крис Смолинг.

Отборът на Рома, който е съперник на Лудогорец в груповата фаза на турнира Лига Европа, е на пето място в класирането с 13 точки. Тимът на Жозе Моуриньо е домакин на втория Аталанта в неделя, докато Емоли, който е на 16-а позиция с 4 точки, ще гостува не Боляна в следващия кръг в събота.