0

Л учано Спалети се провали в дебюта си като селекцианер на Италия. Специалистът и "адзурите" се изложиха срещу Северна Македония. На картофената нива на стадион "Тоше Проевски" в Скопие мачът от евроквалификациите на група C завърши 1:1. Попадението за "Скуадра адзура" бе дело на Чиро Имобиле в началото на втората част, а за домакините изравни Енис Барси десетина минути преди края на редовното време, след страхотно изпълнен пряк свободен удар. Тимът на Лучано Спалети не бе убедителен и не заслужаваше да спечели, тъй като направи прекалено малко в последната третина. С това равенство Италия остава 3-и с актив от 4 точки, колкото има и Северна Македония на четвъртата позиция.

Стартови състави:

Северна Македония: 1. Столе Димитриевски, 8. Езджан Алиоски, 4. Гьоко Зайков, 6. Висар Муслиу, 15. Йован Манев, 10. Енис Барди, 3. Стефан Ашковски, 7. Елиф Елмас, 11. Яни Атанасов, 17. Агон Елези, 20. Боян Миовски

Италия: 1. Джанлуиджи Донарума, 3. Федерико Димарок, 23. Алесандро Бастони, 14. Джанлука Манчини, 2. Джовани Ди Лоренцо, 8. Сандро Тонали, 16. Браян Кристанте, 18. Николо Барела, 7. Матео Политано, 20. Матия Дзакани, 17. Чиро Имобиле