0

Б ългарският национал Георги Костадинов и неговият АПОЕЛ победиха с 1:0 Пафос на стадион „Алфамега” в Лимасол и спечелиха Суперкупата на Кипър.

За тима от Никозия това е 15-и трофей в историята, а нашият, който започна титуляр и остана на терена до 67-ата минута, когато бе заменен от друг балканец – румънеца Мариус Корбу, ликува с второ отличие, откакто пристигна на средиземноморския остров, след шампионската титла.

Единственото попадение в мача вкара Кингсли Сарфо още преди да е изтекла и първата минута. Пафос, който пък е носител на националната купа, съвсем си стъжни живота малко след това. В 12-ата минута директен червен картон получи румънският защитник Влад Драгомир.

Медиите в Кипър отбелязват и нещо твърде любопитно. Мечката, както е известен Костадинов у нас, и съотборниците му са "развалили проклятието на стадион "Алфамега", където най-после постигнаха победа. В 8-те си мача на това съоръжение досега АПОЕЛ имаше 4 загуби и 4 хикса.