0

К ирил Десподов вкара първия гол при победата на неговия ПАОК с 3:2 като гост на Панатинайкос в среща от втория кръг на шампионския поток на футболното първенство на Гърция.

Десподов откри още в 64-ата секунда с мощен удар за 14-ото му попадение за солунския тим.

Малко по-късно той получи жълт картон за симулация.

В 61-ата минута българинът беше сменен от Андрия Живкович.

Бернард изравни за Панатинайкос в 29-ата минута, но осем по-късно Брандон Томас отново даде аванс на ПАОК.

В края на дербито двата отбора си размениха по един гол. Щефан Швааб от дузпа изведе „двуглавите орли“ с 2 гола напред за 3:1 в 89-ата мин, а Бернард бе точен в третата минута на добавеното време.
В 88-ата минута Себастиан Паласиос от тима на домакините получи директен червен картон.

След успеха ПАОК се изкачи на върха в класирането с 63 точки, колкото има и АЕК, който играе късно атинско дерби с Олимпиакос.

Панатинайкос остава на третата позиция с 59 точки.