0

Б райтън победи като гост Мидълзбро с 5:1 в мач от третия кръг на ФА Къп. Головете за "чайките" бяха дело на Паскал Грос, Адам Лалана, Дениз Ундав и на два пъти Алексис МакАлистър. Единственото попадение за домакините отбеляза Чуба Акпом.

Още в 8-та минута Паскал Грос се възползва от грешка в защитата на Боро и успя да открие резултата. Само пет минути след това Чуба Акпом възстанови равенството след прецизен пас на Райън Джайлс.

Брайтън постепенно започна да контролира двубоя и в 29-та минута Адам Лалана бе намерен от Кауро Митома, а полузащитникът отново изведе "чайките" напред в резултата.

Втората част за Мидълзбро бе катастрофална, като отборът отправи едва един удар, а гостите от Брайтън цели 10. В 53-та минута появилият се като резерва на полувремето Алексис МакАлистър направи резултата 3:1 в полза на своя отбор.

Двата отбора направиха различни промени, но десет минути преди края на редовното време, Алексис МакАлистър вкара второто си попадение в мача, след като завърши добър пас от Паскал Грос.

Две минути преди края на срещата Дениз Ундав оформи крайното 5:1, след като Сони Марч му даде хубав пас, а резервата, появила се 7 минути по-рано, не сбърка и се разписа с прецизен удар.

Елитният Нотингам Форест загуби гостуването си на втородивизионния Блекпул с 1:4, а още един отбор от Висшата лига - Борнемутq напусна най-стария футболен турнир в света след поражение с 2:4 у дома срещу Бърнли от втора дивизия.

Фулъм се наложи с 2:0 при гостуването си на Хъл Сити след попадения на Лейвен Курзава и Даниел Джеймс във всяко от двете полувремена.

По-късно тази вечер носителят на трофея от миналия сезон Ливърпул е домакин на Уулвърхeмптън.