0

Б арселона постигна драматичен успех с 3:2 при гостуването си на Леванте в среща от 31-вия кръг на Ла Лига. Срещу каталунците бяха отсъдени цели три дузпи, като Марк-Андре тер Щеген успя да спаси едната от тях. Това бе седма поредна победа за Шави и футболистите му в първенството и те отново са с равни точки със Севиля по 60 на втората позиция. Домакините остават на 19-то място с едва 22 пункта.

Хосе Луис Моралес вкара за Леванте от дузпа в 52-рата минута, а само четири минути по-късно съотборникът му Роджър Марти пропусна от бялата точка.

В 59-ата минута Барселона изравни чрез Пиер-Емерик Обамеянг, а резервата Педри в 62-ата даде аванс на гостите.

В 83-ата минута Гонсало Мелеро беше точен за 2:2 от трета дузпа за Леванте.

В оставащите минути драмата бе пълни. В 88-ата Гави пропусна да изведе отново Барселона напред. В третата минута от добавеното време Жорди Алба намери Люк де Йонг, а той реализира победното попадение.