0

Ш ефилд Юнайтед изпадна от Висшата лига на Англия. "Остриетата" загубиха с разгромното 1:5 като гости срещу Нюкасъл в мач от 35-ия кръг и имат само 16 точки на 20-то място в класирането.

Босненецът Анел Ахмедходжич даде аванс за Шефилд още в петата минута, но след това Александър Исак изравни в 26-ата.

Местните „свраки“ взеха аванс девет минути след началото на втората част чрез Бруно Гимараеш. Исак покачи на 3:1 от дузпа в 61-ата минута, а автогол на Бен Озбърн четири минути след това реши всичко в двубоя.

Крайното 5:1 беше оформено от Калъм Уилсън в 72-ата минута.

Шефилд Юнайтед се завръща във втора дивизия след само един сезон в елита.

В друга среща от кръга Манчестър Юнайтед направи равенство 1:1 у дома с Бърнли, който съхрани шансовете си за оставане във Висшата лига.

Двата отбора пропуснаха да поведат в резултата преди почивката, а шут на Бруно Фернандеш в 18-ата минута срещна гредата.

През втората част Антони откри за Юнайтед – в 79-ата мин.

Две минути преди края на редовното време швейцарският национал Зеки Амдони се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Андре Онана в наказателното поле.

Улвърхемптън победи с 2:1 у дома Лутън и гостите също остават в зоната на изпадащите, докато Фулъм и Кристъл Палас направиха равенство 1:1.

По-късно тази вечер Астън Вила приема Челси.

В неделя е дербито на кръга между Тотнъм и Арсенал, докато шампионът Манчестър Сити гостува на Нотингам Форест.