0

А стън Вила победи Нюкасъл с 3:0 в зрелищен двубой на "Вила Парк" от 31-ия кръг на Висшата лига. Футболистите на Унай Емери затвърдиха добрата си форма и заемат 6-та позиция с актив от 50 точки.

Гостите от Нюкасъл допуснаха едва четвърта загуба през сезона, но запазват 3-то място с 56 точки.

Младата надежда Джейкъб Рамзи откри резултата още в 11-ата минута, след като се възползва от асистенция на Оли Уоткинс.

През второто полувреме Уоткинс изнесе истински футболен рецитал за сметка на „свраките“.

Първо в 61-ата минута негово попадение бе отменено поради засада. Три по-късно нападателят засече в мрежата на Поуп центриране на Морено за 2:0.

В 83-ата минута Уоткинс се разписа за крайното 3:0, а този път подаването бе на Рамзи.

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери вдигна летвата за отбора след 3:0 над устремилия се към Шампионската лига Нюкасъл Юнайтед.

„Много съм благодарен на феновете, защото днес бяха страхотни. Беше труден мач и бяхме концентрирани 90 минути, както в атака, така и в защита.

На почивката, когато говорихме за първото полувреме, всички бяха сигурни, че играем добре.

Можем да гледаме по-нататък или не. Целта ни беше да влезем в топ 10, сега трябва да постигнем втората цел - да се борим за място в европейските клубни турнири“, заяви Емери пред ВВС.

Астън Вила е на шесто място в класирането на Висшата лига с 50 точки. Отборът спечели пет поредни мача в лигата за първи път от 1998 г.