0

С ъперникът на Лудогорец в Шампионската лига Олимпия Любляна впечатли с представянето си. Тимът смаза 5:0 срещу Рогашка мач от вътрешното първенство на Словения. Треньорът на тима Жоао Ернандес дори направи 5 промени в стартовите 11 в сравнение с играчите, които взеха участие в първата среща на „Хювефарма Арена“, която завърши 1:1.

Извън титулярните 11 останаха Ахмед Мухамедбегович, Давид Суалее, Агустин Дофо, Руи Педро и Мустафа Нукич. Останалите шестима, които започнаха срещу Лудогорец излязоха на терена и срещу Рогаска.

Матео Караматич отбеляза първия гол в мача в 9-ата минута, а Саар Фадида удвои в края на първото полувреме. Интересното е, че и двамата голмайстори не взеха участие в мача срещу Лудогорец. 10 минути преди края Руи Педро вкара трети гол. Португалецът се появи на терена 3 минути преди да се разпише. Крайното 5:0 оформи Саар Фадида с нови два гола в 85-ата и 88-ата минута на двубоя. Така израелецът оформи своя хет-трик и даде заявка за титулярно място срещу българския шампион във вторник.

Това бе първа победа за Олимпия в първенството, след като отборът стартира с поражение от Копер с 1:2.