0

Б арселона постигна четвърта победа в Примера дивисион, надделявайки в 5-ия кръг Кадис с 4:0. Гостите събират 13 точки и излизат поне временно на върха в класирането, докато Кадис е последен без спечелена точка и без отбелязан гол.

Срещата обаче ще се запомни с инцидента на трибуните, където зрител получи сърдечен удар.

32 минути не се игра футбол, като съдията прибра и двата отбора в тунела. В крайна сметка мачът беше доигран, а в оставащите 12 минути общо Барса добави два гола.

Френки де Йонг откри резултата в 55-ата минута, а Роберт Левандовски, който влезе като резерва, се разписа 10 минути по-късно. Ансу Фати в 86-ата и Усман Дембеле в 92-рата минута пък довършиха домакините с нови два гола.