0

И нтер се класира на четвъртфинала на Шампионската лига с опълченско 0:0 на ст. „До Драгао“ в Порто благодарение на победата с 1:0 в първия мач вкъщи.

Отборът на Симоне Индзаги изстрада напора на домакините, които в последните добавени 7 минути на мача бяха на крачка да измъкнат поне продължения.

В тези минути португалският отбор разтърси много повече „нерадзурите“ отколкото в предишните 90.

Тони Мартинес за малко не улучи вратата с ножица, Дъмфрис изби почти от голлинията малко след това, за да дойдат и гредите. Първо удар с глава на Тареми бе отклонен с рефлекс в гредата от вратаря Онана, броени секунди по-късно втори удар на Груич пък срещна напречния дирек и покруси домакините.

Логично нервите им не издържаха и в 97-ата мин. Жълти картони получиха Акино-Косса (негов втори, последван от червен) и треньорът на Порто Серджо Консейсао.

Така в крайна сметка от Португалия само Бенфика остана в играта, докато Интер се присъедини към съгражданите от Милан сред последните 8 в Шампионската лига, също пробили на 1/4-финала с общ резултат 1:0 от двата си мача (с Тотнъм).