0

А рсенал разби с 5:0 последния в класирането на Висшата лига Шефилд Юнайтед и продължава да върви убедително, а вече с 24 точки се изкачи на 2-ото място. Гостите остават на дъното с 1.

Нападателят Еди Нкетия се отличи с хеттрик за „артилеристите“ срещу „остриетата“.

24-годишният футболист направи пълен дебют за националния отбор на Англия през този месец, а за Арсенал не беше вкарвал от август месец. Но слабата защита на аутсайдера от Шефилд се оказа подходяща за него.

Той започна като титуляр заради контузията на бразилеца Габриел Жезус.

Нкетия откри резултата в 28-ата минута с чудесно изпълнение след подаване на Деклан Райс. Малко след началото на второто полувреме той наказа вратаря на гостите Фодерингъм за неуспешен опит да хване топката при корнер на Сака – 2:0.

В 58-ата нападателят оформи и хеттрика си, дошъл след асистенция на друг играч от школата на „топчиите“ - Емил Смит-Роу.

Вратарят на гостите направи няколко добри спасявания, но накрая пусна още 2 парчета – в 88-ата мин. Фабио Виера вкара дузпа за 4:0, а в добавеното време Такехиро Томиясу изрази бурно радостта си за своя гол, оформил крайното 5:0.

Борнмът отпразнува първата си победа за сезона с обрат срещу Бърнли - от 0:1 до 2:1. Филип Билинг донесе успеха с невероятен прехвърлящ удар от близо 35 метра, шокирал и свои, и противници.

С днешния успех Борнмът се изкачи на 17-о място с 6 точки от 10 мача. Воденият от Венсан Компани новак Бърнли остана на 19-о място с 4.