0

Ф еновете в Германия се твърдо против навлизането на частни инвеститори в германския футбол и са готови на всякакви протести. Това си пролича по време на двубоя 20-ия кръг на Втора Бундеслига между Херта Берлин и Хамбургер. Двубоят на няколко пъти беше спиран, защото към терена полетяха тенис топки.

Първо гостуващата агитка хвърля тенис топки по терена през първата част, но за кратко време и без сериозни последици. Десетина минути след почивката дойде редът на привържениците на Херта при ъглов удар. Въпреки призивите да спрат хвърлянето на тенис топките, те продължиха. Съответно мачът беше прекъснат. Футболистите бяха прибрани от съдията в съблекалните.

Едва след половин час пауза, срещата от второто ниво на германския футбол беше подновена. Хамбургер се наложи с 2:1 с головете на Миро Мухайм и Людовит Рейс в 53-тата и 83-тата минути. Точен за Херта Берлин беше Харис Табакович в 62-рата.