0

Е мполи постигна първата си шампионатна победа при гостуване на Интер от 2004 година насам, след като се наложи с 1:0 в среща от 19-ия кръг на Серия "А".

Единственото попадение на стадион "Джузепе Меаца" в Милано вкара Томазо Балданци в 66-ата минута при една бърза контраатака. 19-годишният халф се бе появил в игра само две минути по-рано. Той получи топката на левия фланг, навлезе към средата на терена и с удар с левия крак от границата на наказателното поле препарира Андре Онана.

Гостите напълно надиграха съперника си, като отправиха осем точни изстрела срещу само един за "нерадзурите". Футболистите на Симоне Индзаги обаче могат да се сърдят само на себе си за разочараващото си представяне, тъй като играха повече от полувреме с човек по-малко.

В 40-ата минута централният бранител Милан Шкриняр бе изгонен от игра за втори жълт картон и с 10 души на терена Интер не бе в състояние да се противопостави на съперника си, който записа втора поредна победа и общо пети пореден мач без поражение.

В класирането Емполи излезе на девето място с 25 точки, като изпревари Ювентус.

Интер е на трета позиция с 37 точки и пропусна да изпревари шампиона Милан, който по-късно днес гостува на шестия Лацио. Лидер е отборът на Наполи с 50 точки.

Италия, Серия А, 19-ти кръг, понеделник: Болоня - Кремонезе      1:1, Интер - Емполи          0:1;

от неделя: Специя - Рома           0:2, Сампдория - Удинезе     0:1, Монца - Сасуоло         1:1, Ювентус - Аталанта      3:3,

по-късно днес: Лацио - Милан

от събота: Верона - Лече           2:0, Салернитана - Наполи    0:2, Фиорентина - Торино     0:1