0

О тборът Лос Анджелис, част от който е и българинът Филип Кръстев, загуби с 2:4 след дузпи от Тигрес в своеобразния финал за "Кампеонес къп". Двата тима завършиха 0:0 в редовното време на "БМО Стейдиъм" в Лос Анджелис.

Българинът остана на скамейката на своя тим през целия мач. Двата отбора завършиха в намалени състави, след като първо американците останаха с десет души след втори жълт картон на Диего Паласио в 63-ата минута, а пет минути преди края на редовното време Рафаел Кариока бе отстранен с директен червен картон за нарушение срещу Буанга, който се откъсваше сам срещу вратаря.

Гол за домакините, дело на Денис Буанга, пък бе отменен в 80-ата минута.

При дузпите Пиер Жиняк, Николас Ибанес, Гуидо Пизаро и Хесус Ангуло бяха точни за Тигрес и донесоха втори трофей за мексиканския представител в своеобразния финал между двата големи шампиона на Северна Америка, след като те спечелиха и първото издание през 2018-а година.