0

Л идерът в класирането Интер спечели с 1:0 като гост на Болоня и направи поредна крачка към титлата в италианското първенство по футбол. Почти двуметровият германски централен защитник Ян Бисек забоде единствения гол и така "черно-сините" увеличиха преднината си спрямо Ювентус на 18 точки. При такъв аванс Симоне Индзаги и неговите футболисти едва ли ще изпуснат 20-то скудето в историята на клуба.

Интер отбеляза единственото попадение в 37-та минута, когато Бисек засече с глава центриране на Алесандро Бастони и спечели трите точки за гостите.

Болоня на желания и от Барса треньор Тиаго Мота прекъсна серията си от 6 поредни победи в Серия А и остана на четвърто място с четири точки пред Рома.

По-рано през деня Сасуоло се доближи на точка от "спасителния пояс" след победа с 1:0 над един от основните съперници за оставане Фрозиноне.

"Черно-зелените" стигнаха до успеха с гол на Кристиан Ростведт и вече са само с една точка зад Фрозиноне и Верона, които са първи над чертата.

Каляри пък надви с 4:2 опашкаря Салернитана и се изкачи на 13-о място с 25 точки, три повече от Сасуоло.