0

А рсенал продължава да се бори за титлата във Висшата лига, след 3:0 като гост на Брайтън с голове на Букайо Сака, Кай Хаверц и Леандро Тросар.

„Топчиите“ излязоха на върха със 71 точки.

Днешната победа е 10-а за Арсенал в последните им 11 мача, а Ливърпул утре гостува на Манчестър Юнайтед.

Футболистите на мениджъра Микел Артета не оставиха съмнения в класата си и още във 2-ата минута можеха да излязат напред.

Прекрасно центриране на Мартин Йодегор от свободен удар намери напълно непокрит Габриел Магаляес, чийто изстрел с глава обаче прати топката край гредата.

В 33-ата минута обаче лондончани получиха дузпа заради препъване на Габриел Жезус от Тарик Лампти и Букайо Сака откри резултата.

Брайтън можеше да изравни 3 минути преди края на първата част, когато великолепен удар на Енкисо бе отразен от вратаря Давид Рая.

В 62-ата минута обаче Арсенал увеличи аванса си с нов гол, дело на реализатора на ключови  попадения Кай Хаверц.

Комбинацията отново стартира от Йодегор, който подаде на Жоржиньо и оттам последва асистенцията за германския национал.

Брайтън опита да реагира, но получи нов шок с гол за „артилеристите“ на бившето си крило Леандро Тросар, който влезе от скамейката и се разписа 4 мин. преди последния съдийски сигнал след подаване на Хаверц.