0

Т урция има нов шампион. Трабзонспор спечели титлата от Супелиг за първи път от цели 38 години! Седмият шампионски трофей в историята на клуба дойде след равенство 2:2 срещу Анталияспор. С точката "черноморските тигри" си осигуриха трофея, а феновете не сдържаха радостта си и нахлуха на терена да празнуват след края на мача. Улиците на града бяха пълни с хора до малките часове, които празнуваха историческия момент.

Празненствата за титлата на тима от Трабзон имаше дори на площада "Таймс Скуер" в Ню Йорк. Лондон и Берлин също бяха оглушени от шумните фенклубове на Трабзонспор.

Иначе в самия мач Андреас Корнелиус откри резултата още в 3-ата минута. В началото на втората част имаше драматични моменти. Аласан Ндао изравни в 51-ата минута, а пет след това Фреди пропусна дузпа. Дорукхан Токьоз върна преднината на Трабзон в 62-ата минута. Джаджи Райт да оформи равенството в края, но точката бе достатъчна за седма титла на Трабзонспор в историята му.

До момента тимът е печелил трофея през 1976, 1977, 1979, 1980, 1981 и 1984 година.