0

Л евски бе надигран от чешкия Баник Острава с 0:3 в поредната контрола на тима в турския курорт Белек. По-рано пред деня елитният чешки тим победи и Динамо Киев с 3:2 в друга контрола.

Това бе четвърта загуба за отбора на Николай Костов по време на лагера, като тимът вече отстъпи на унгарския Вашаш (2:3), украинския Олександрия (1:2) и косовския Дукажини (1:2), а победи само Тузла Сити от Босна (2:0).

Неофициален дебют за Левски направи последното попълнение на тима Карлос Охене.

Мачът изгледаха мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков и изпълнителният директор на клуба Даниел Боримиров.

Всичките голове за Баник паднаха преди почивката, а Левски бе по-добрият отбор през второто полувреме, но пропуски направиха Фабио Лима, Адими Фадига и Илиян Стефанов.

В 21-вата минута Баник откри резултата. При желанието си да избие топката Ван дер Каап я подаде към непокрития Давид Лисичка, който с левия крак стреля по земя в десния ъгъл на Михайлов, който не помръдна.

В 29-ата мин. Филип Кубала от Баник бе изведен сам срещу Михайлов и шутира точно за 2:0.

В 43-ата минута Кубала вкара трети гол за Баник, като играчите на Левски протестираха, че чехът е бил в положение на засада, но съдията обясни, че в засада е бил негов съотборник, а не голмайсторът.

След час игра Левски пропусна най-чистото си положение, след като резервата Фабио Лима подаде остро на Фадига, който не успя да засече с шпагат на празна врата.

Малко по-късно пропуск направи и Фабио Лима, чийто удар бе спасен от вратаря Маркович.

В 74-ата минута Николай Михайлов предотврати четвърти гол, като спаси удар на останалия сам срещу него Кубала.

Следващата контрола на "сините" е срещу Динамо Киев на 2 фервуари.

Съставът на Левски: Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Кристиан Димитров, Келиан ван дер Каап, Вандерсон Цунами (84 - Виктор Любенов), Карлос Охене (57 - Дарлан), Асен Митков (76 - Асен Чандъров), Асими Фадига (61 - Джавад Ел Джемили), Уелтън, Марин Петков (46 - Фабио Лима), Рикардиньо (61 - Илиян Стефанов).