0

К илиан Мбапе отърва тежка контузия в мача срещу Брест за Купата на Франция, спечелен от ПСЖ с 3:1 на „Парк де Пренс“. Защитникът на гостите Лилиан Брасие му удари жестока балтия отзад в 69-ата мин., като левият глезен на звездата на парижани се огъна опасно, докато се изплъзваше от съперника.

Стадионът изтръпна, защото влизането можеше да причини тежка контузия на Мбапе. Нападателят, който отбеляза първия гол в мача, изплаши всички, той се гърчеше от болка в продължение на няколко минути на тревата. За щастие той се изправи и продължи мач без видими последици.

Килиан откри резултата в 34-ата мин., Ривейра удвои в 37-ата., а резервата Гонсало Рамос закова крайното 3:1 във втората минута от добавеното време.

За 1/4-финалите на турнира се класираха още Лион, Ница, Страсбург, Валансиен и Льо Пюи ан Веле от Национал 2 (четвърта дивизия), които елиминираха съответно Лил, Монпелие, Льо Авър, Сен Прист и Лавал.