0

Б езумна сцена се разигра след края на първото полувреме на мача Ливърпул – Арсенал, който е гвоздеят на кръга. Тъчреферът Константин Хатцидакис удари лакът в лицето на защитника на домакините Робъртсън, което му гарантира тежка санкция.

Така той реагира на протестите на играчите на Ливърпул. На видеото се вижда как Хатцидакис, който за 90 мин. Прибира над 1000 паунда хонорар, атакува неоправдано Робъртсън, като изпъва лакът и шибва с него защитника в лицето.
Веднага след това, осъзнал какво е сторил, прави последващ жест с ръка.

Постъпката му вбеси играчите на Ливърпул, които награбиха главния рефер Пол Тиърси заради действията на асистента му.

А капитанът Хендерсън можеше да бъде видян да отива директно към тъчрефера и дори да го блъска леко.

"Съдийската комисия е наясно с инцидента, включващ помощник-рефера Константин Хатцидакис и защитника на Ливърпул Андрю Робъртсън на полувремето по време на мача Ливърпул срещу Арсенал на "Анфийлд". Ще разгледаме казуса", заявиха от Съдийската комисия.

Иначе на терена Арсенал профука преднина от 2:0 (голове на Мартинели и Жезус), като допусна Салах да намали 1:2 точно преди почивката, а Фирмино да изравни 2:2 в 87-ата минута. Накрая игралите в черно "артилеристи" като опълченци драпаха да запазят и точицата, макар в добавеното време при трима на един пропуснаха да покосят домакините след левашки пас на Мартинели.

Мачът предложи всичко на зрителитеа. Лидерът в класирането Арсенал игра силно в началните минути и поведе с два гола, но Мохамед Салах и резервата Роберто Фирмино спасиха точката за мърсисайдци. Салах пропусна дузпа в началото на втората част, а в добавеното време бе близо до победен гол, но вратарят на Арсенал спаси.

Равенството прекъсна серията на Арсенал от седем поредни победи в шампионата, като отборът, воден от Артета, води в класирането със 73 точки, шест повече и мач повече от втория Манчестър Сити.

Ливърпул няма победа в четири поредни мача във Висшата лига и остава осми с 44 точки.

Габриел Мартинели даде ранен аванс на Арсенал с попадение в осмата минута, а Габриел Жезус удвои в 28-ата.

Мърсисайдци не се примириха се впуснаха в атаки, които дадоха резултат в 42-а минута, когато Мохамед Салах бе на точното място, за да прати топката в опразнената врата и да намали преди почивката.

Салах можеше да изравни в началото на второто полувреме, но пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диого Жота. Египтянинът не уцели вратата от бялата точка и Арсенал запази крехкия си аванс.

В 87-а минута влезлият като  резерва Роберто Фирмино изравни с глава след отличен пробив от дясно и прецизно центриране на Трент Александър-Арнолд.

В добавеното време Ливърпул пропусна да направи пълен обрат. Мохамед Салах стреля опасно, но вратарят на Арсенал Рамсдейл с вещина отклони в корнер.

С преднина само от 6 точки пред Сити с мач повече шампионските амбиции на Арсенал се крепят на победа над "гражданите" в директния двубой на "Етихад" на 26 април. Останалите мачове на "артилеристите" до края на първенството са срещу Уест Хем като гост (16 април), Саутхемптън (домакин, 21 април), Челси (домакин, 29 април), Нюкасъл (гост, 7 май), Брайтън (домакин, 14 май), Нотингам Форест (гост, 20 май) и Улвърхемптън (домакин, 28 май).

Манчестър Сити без отложения си мач в Брайтън (още няма дата), има домакинства с Лестър (15 април), Арсенал (26 април), Уест Хем (3 май), Лийдс (7 май) и Челси (20 май), и гостувания на Фулъм (30 април), Евертън (14 май) и Брентфорд (28 май).