Н яма по-подходящ човек от Унай Емери, който да коментира предстоящия сблъсък между ПСЖ и Арсенал на финала в Шампионската лига. Испанецът бе треньор на парижани от 2016 до 2018 година, а след това водеше Арсенал като мениджър през 2018-19 и от дистанцията на времето може да направи перфектната дисекция на траекторията на двата клуба.

- Кой ви изненадва повече? Това че ПСЖ е на финал в Шампионската лига за втори сезон поред или това, че на Арсенал му трябваха 20 години, за да повтори постижението си в турнира от 2006 г.?
 - Оценявам изключително високо начина, по който двата отбора играят в момента. Луис Енрике върши брилянтна работа. Неговата способност да печели симпатиите на неутралните зрители е невероятна. Той е адски силна личност и тотално промени софтуера на ПСЖ. Винаги е удоволствие да гледаш как играе отбора му. Така беше и миналата година, когато ги срещнахме на четвъртфиналите в Шампионската лига (б.р. Емери има впредвид Астън Вила). Днес ПСЖ е най-добрият клуб в света, най-силният отбор, който играе най—добрия футбол и има най-добрия треньор. Що се отнася до Арсенал и Артета, те също са впечатлящо ефективни. Казано с една дума, до финала стигнаха двата най-добри отбора.


 - Арсенал вече спечели титлата във Висшата лига на Англия. Може ли това да е тяхната година?
 - Те прогресират непрекъснато. Направиха много сериозни инвестиции и привлякоха отлични футболисти. Артета пък вече натрупа опит и тази година усилията им бяха възнаградени. Да се бориш на два фронта, едновременно в Англия и в Шампионската лига е адски трудно защото на Острова е най-трудното първенството в света. Там са най-добрите треньори и най-добрите футболисти. Затова да вземаш титлата и да си на финал в Шампионската лично е наистина впечатляващо. От тази гледна точка им бе далеч по-трудно в сравнение с ПСЖ
 - Ще бъде ли финалът сблъсък на различни стилове. Арсенал изглежда много по-прагматичен и обран в сравнение с ПСЖ....
- Не съм съгласен. Какво значи да играеш „добър футбол“, както казват някои. Добрият футбол е този, които печели мачове. Щом печелите, значи играете добре, а Арсенал играе направо брилянтно. Може би в края на сезона у някои играчи се е натрупала умора. Например Мартин Субименди бе безупречен през есента, но сега не е неоспорим титуляр.

Целият текст – в днешния брой на „Мач Телеграф“

 

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX