0

Ф утболистите на Унгария се наложиха над Сърбия в Белград с 2:1 в мач от петия кръг от квалификациите за Европейското първенство в група G, където е и България. След този мач унгарците излязоха еднолично начело в класирането с 10 точки и направиха сериозна крачка към класиране на Евро 2004. Сърбите са 2-и със 7 точки, а за техен късмет по-рано днес Черна гора стигна само до 2:2 срещу Литва и е 3-а с 5. Балтийците и България са с по 2 точки, като "лъвовете" днес запълниха програмата си с контролна среща с Иран.

Домакините поведоха на "Райко Митич" след автогол на Атила Салай в 10-ата минута. Маджарите обаче стигнаха до пълен обрат в рамките на две минути. Първо в 34-ата Барнабаш Варга изравни резултата, а след това Вили Орбан вкара за 1:2.