0

М анчестър Юнайтед победи Ливърпул с 4:3 на „Олд Трафорд“ в голямото дерби от 1/4-финалите на Купата на Англия.

Скот Мактоминей откри резултата в десетата минута. Алексис Мак Алистър изравни в 44-ата, а Мохамед Салах направи пълен обрат в добавеното време на първата част. Антони изравни в 87-ата минута. В 105-ата минута Харви Елиът отново изведе гостите напред. Маркъс Рашфорд обаче направи 3:3 в 112-ата минута. Амад Диало донесе победата на домакините в 121-вата минута.

„Червените дяволи“ са 12-кратен носител на отличието, докато мърсисайдци са печелили осем пъти ФА Къп. Тимът на Юрген Клоп вече вдигна един трофей през този сезон и продължава да се бори на още три фронта, а ФА Къп остава единствената възможност за отличие за отбора на Ерик тен Хаг.

Веднага след края на дербито бе изтеглен жребият за полуфиналите.

Юнайтед извади късмет, като ще се изправи срещу Ковънтри Сити, който се подвизава в Чемпиъншип. Другите два фаворита – Челси и Манчестър Сити, ще играят един срещу друг.

И двата полуфинала, които ще се проведат на 20 и 21 април, както и големият финал в най-стария футболен турнир, ще се играят на стадион „Уембли“ в Лондон.