0

О тборът на Лудогорец загуби от втородивизионния румънски Стяуа (Букурещ) с 2:3 в контролна среща, играна на „Хювефарма Арена“ в Разград.

Клод Гонсалвеш и Руан Секо бяха точни за българския тим, като Гонсалвеш си отбеляза и автогол, а за гостите от Румъния се разписаха Паулиньо Мигелес и Богдан Чипирлиу.

Домакините изостанаха с 0:1 още в първата минута, когато португалецът Клод Гонсалвеш си отбеляза автогол.

Пак той изравни 1:1 за Лудогорецси в 24-ата минута с глава след центриране отдясно на Аслак Фон Витри.

Стяуа,  пак поведе в 33-ата минута, когато испанецът Паулиньо Мигелес се възползва от грешка в защитата на разградчани и отбеляза за 2:1.

Само след 5 мин. „орлите“ бразилецът Руан Секо с глава закова 2:2, центрира му Спас Делев отдясно.

Стартът на второто полувреме на срещата се забави малко, тъй като на трибуните фен имаше нужда от медицинска помощ.

Стяуа поведе за трети път в мача с точна дузпа на Чипирлиу в 67-ата мин.

В 73-ата минута Квадво Дуа от Лудогорец реши да изпълни наказателен удар за фаул срещу Кайо Видал, обаче вратарят на Стяуа спаси и запази крайното 3:2 за гостите.

За румънския тим игра Адриан Попа, който бе футболист на Лудогорец през 2018 година.