0

Д ербито Ал Хилал – Ал Насър на стадиона „Крал Фахд“ в саудитската столица Рияд заговори на сръбски – Митрович и Милинкович-Савич вкараха головете за класическото 3:0 срещу отбора на Кристиано Роналдо.

Дистанцията между два от най-богатите клубове в света е вече 7 точки в полза на Ал Хилал, воден от Жорже Жезуш.

Отборът му остава непобеден вече 15 кръга, а срещу Ал Насър показа, че няма по-добра защита от добрата атака.

През първото полувреме гловите положения бяха за „сините“ (Ал Хилал), притежанието на топката - „жълто“ (за Ал Насър) с 64%.
Кулминацията остава за второто, в което имаше голове, спорове, протести срещу рефера и червен картон.

В 64-ата мин. Абдулхамид центрира за Милинкович-Савич и сръбският халф отбеляза първия гол.

Неволите на CR7 започнаха, когато 5-кратният носител на Златната топка вкара и започна да празнува, но видя, че тъчреферът е вдигнал флага за засада.

Краят на мача беше кошмар за португалеца от Мадейра и мечта за Митрович.

В 89-ата мин. сърбинът прати в мрежата топката след корнер на Салем Ал Даусари – 2:0 за Ал Хилал. Роналдо побесня, след като съдията отказа да уважи претенциите му и да отмени гола поради нарушение на Митрович срещу него.

Сърбинът довърши Ал Насър с нов гол в 92-ата след пас на Милинкович-Савич.

В 10-те минути добавено време бе отменен гол на Маран заради пореден офсайд на Кристиано, а Ал Булайхи от Ал Хилал бе изгонен в 93-ата мин.